Baliarne obchodu, a.s. Poprad


Balení čajových pyramidek do sáčku

Díky svým bohatým zkušenostem s balením této komodity získaly balicí stroje Velteko dalšího věrného zákazníka Baliarne obchodu, a.s. Poprad, který patří mezi největší výrobce a zpracovatele kávy a čaje na slovenském trhu.  

Náročné požadavky progresivního zákazníka pro nás byly výzvou

Požadavkem zákazníka bylo nalézt řešení pro balení objemné dávky produktu - skupiny pyramidek se sypaným čajem do dvou typů stojacích sáčků se svařenými hranami. Zákazník zároveň kladl vysoké nároky na kvalitu zhotoveného balení jeho exkluzivního produktu.

Zvláštní důraz byl kladen na ekologický obalový materiál použitý pro tvorbu finálního sáčku, jelikož Baliarne obchodu používají materiály, které jsou 100% biologicky rozložitelné. To znamená, že jak samotný finální sáček, tak i sekundární uzávěr na uchování aroma, ochranný uzávěr, pyramidový sáček, štítek a šňůrka, se po 150 dnech biologicky rozloží.

High-tech řešení balicí linky Velteko přineslo očekávané výsledky

Po zvážení všech požadovaných balicích parametrů specialisty na vertikální balicí stroje společnosti Velteko bylo našemu zákazníkovi nabídnuto zcela unikátní versatilní řešení pro balení pyramidek se sypaným čajem do dvou požadovaných typů stojacích sáčků „D“ a „F“.

HSV101 Flexible a uzavírací balicí stroj US100
Balicí linka byla speciálně navržená tak, aby splňovala jak požadavky na zastavěnou plochu, tak všechny provozní parametry a použité technologie. Pomocí VPN routeru je umožněno zabezpečené datové spojení mezi servisním oddělením zhotovitele a balicím strojem.

Za účelem posouzení správné funkčnosti navrženého řešení a vhodnosti kombinační váhy dodané zákazníkem pro dávkování balené komodity provedli technici společnosti Velteko testy s dávkovanou komoditou ve sjednaných parametrech v testovacím testu v závodě Velteko. S využitím rozsáhlých zkušeností s balením čaje dospěli na základě výsledků testů k výsledku, že daná kombinační váha je vhodná pro dosažení požadovaných provozních parametrů a je plně kompatibilní s balicí linkou Velteko. Testy prokázaly, že zařízení dosahuje maximálního požadovaného výkonu 30 sáčků/min a pracuje správně za standardních provozních podmínek.

Kompletní balicí linka Velteko byla dodána a nainstalována v závodě zákazníka v roce 2013. 

Výsledky

Efektivita a spolehlivost versatilního balicího řešení Velteko jsou faktory, díky nimž upevnila společnost Baliarne obchodu, a.s. vedoucí postavení na slovenském trhu čaje a kávy.

- Úspora času při přechodu mezi jednotlivými sáčky.
- Úspora prostoru využívaného k balení.
- Místo několika jednotlivých balicích strojů využívají nyní Baliarne obchodu pouze 1 kompletní linku, která splňuje všechny jejich požadavky.

Také díky jedinečným vlastnostem a designu sáčků, vytvořených na balicí lince Velteko, získaly čaje Mistral Spicy Tea ocenění za obalový design v soutěži Red Dot Design Award v Berlíně. Čaje řady Mistral Grand Selection byly nominované na German Design Award a iF Design Award.

 


Rychlý kontakt Rychlý kontakt
Zavolejte nám.
Phone: +420 317 846 473
Napište nám svůj dotaz.