Chitale Bandhu Mithaiwale

Společnost VELTEKO, specialista na vertikální balicí stroje, navázala v roce 2016 spolupráci s jedním z nejvýznamnějších a vysoce oceňovaných výrobců sladkostí, cukrovinek a snacků v Indii, firmou Chitale Bandhu Mithaiwale, která působí na trhu již více než 75 let. Pro expanzi výroby a exportu produktu zvaného "Bakarwadi" se zákazník rozhodl investovat do nového vertikálního balicího stroje řady HSV360, speciálně určeného pro balení indických snackových produktů.

Požadavky zákazníka a balený produkt

Primárním požadavkem zákazníka bylo najít vhodné řešení pro balení „Bakarwadi“ do sáčků typu doypack při dosažení vysokého výkonu a lepšího vzhledu finálního obalu baleného produktu za účelem zvýšení viditelnosti produktu v regálech obchodů. Více o Bakarwadi

Vzhledem k nízkému výkonu balení stávající řešení v závodě zákazníka a slabé prezentaci produktu bylo nutné nahradit stávající způsob balení do plastových vaniček balicími procesy VELTEKO pro dosažení všech požadovaných parametrů. Zákazník potřeboval balicí stroj, který bude schopen zajistit precizní balení snacku, a jehož výkon bude korespondovat s výkonem linky. 

Dodané řešení

Za účelem dosažení požadovaných kritérií pro balení Bakawardi, nabídla společnost VELTEKO zákazníkovi vertikální balicí stroj řady HSV360A-CONTI pro tvorbu sáčků typu doypack se zipem a polštářových sáčků.

bakarwadi3Toto řešení umožnilo zákazníkovi dosáhnout vysoké kvality svaru sáčků i v místě křížení zipu s bočními svary. Vysoká kvalita přivaření konců zipového uzávěru přispěla k dosažení požadovaného atraktivního vzhledu sáčků typu doypack.

Pro zachování požadované čerstvosti a křehkosti produktu musela být vzhledem k jeho velikosti a hmotnosti (10 g/1 ks) optimalizována pádová výška produktu za účelem snížení procenta poškození jednotlivých kusů ve spotřebitelských baleních.

Díky dobrému odzkoušení balicího stroje před expedicí vč. validace stroje s folií došlo k bezproblémové instalaci a uvedení stroje do provozu v závodě u zákazníka v extrémně krátké době během dvou dnu!

Instalace zařízení a zaškolení personálu proběhlo v září 2016.

Od té doby, kdy začal zákazník využívat stroj v reálném provozu, je stroj denně plně vytížen tvorbou sáčků typu doypack. V současnosti je na stroji VELTEKO v závodě zákazníka baleno 8000 kg Bakarwardi denně a vzniká 50 sáčků typu doypack za minutu (250 g, 500 g).

Výsledky

Náklady na tvorbu 1 sáčku se díky novému balicímu stroji VELTEKO firmě Chitale snížily o 30 %.

Sáčky typu doypack se zipem, tvořené na vertikálním balicím stroji HSV360A, výrazně posílily prezentaci baleného produktu „Bakarwadi“, který se tak stává ikonou firmy!


Rychlý kontakt Rychlý kontakt
Zavolejte nám.
Phone: +420 317 846 473
Napište nám svůj dotaz.